Ściany tapicerowane

Ściany tapicerowane

Tradycyjne metody tapicerowania ścian odchodzą w przeszłość, dziś króluje system TNT!

System TNT pozwala na perfekcyjne dopasowanie materiału do każdej, nawet najbardziej niestandardowej, ściany czy sufitu. Daje on wiele możliwości i może być stosowany w połączeniu z niemal każdą tkaniną dostępną na rynku.

Miękkość

W systemie TNT stosujemy dystans 9 milimetrowy. Oznacza to, iż tkanina jest oddalona od pierwotnej powierzchni o 9 milimetrów. Przestrzeń ta jest wypełniana włókniną, co zapewnia jej miękkość.

Pikowania

Wykorzystując nasze profile możemy w prawie dowolny sposób układać listwy montażowe aby uzyskać pożądany efekt. Po umieszczeniu gąbki i napięciu tkaniny uzyskujemy trójwymiarową kompozycję.
W pikowaniu punktowym pikujemy w tradycyjny sposób, wykorzystując profile jedynie po obwodzie jako mocowanie dla tkaniny.

Koła i krzywizny

Po odpowiednim nacięciu profile mogą być wyginane, co umożliwia nam wykończenie półokrągłych nadproży, okien czy tworzenia łuków jako elementów kompozycji.

Akustyka

Tkanina sama w sobie ma pewne właściwości wygłuszające. Dodatkowo możemy umieścić pod nią wszelkiego rodzaju panele akustyczne. W takim przypadku tkanina pełni funkcję dekoracyjną i służy do przykrycia materiału znajdującego się na ścianie, by nadać mu nowy, niepowtarzalny charakter.

 

Szybki montaż i prosta wymiana tkaniny

Raz zamontowany stelaż pozwala na wpinanie i wypinanie kolejnych tkanin, dzięki temu możemy w prosty, nieinwazyjny sposób zmienić tkaninę na nową.

W momencie mocowania systemu TNT wszystkie sąsiadujące powierzchnie takie jak sufity czy opaski drzwiowe powinny być wykończone, jednakże same ściany nie wymagają poważnego przygotowania, ponieważ system TNT służy również do maskowania nierówności.

Dekoracje ścienne

Struktury dekoracyjne są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych farb czy tapet. Przy ich użyciu możemy uzyskać wiele różnorodnych efektów, na przykład struktury betonu, piasku perłowego, trawertynu. W zależności od narzędzia, którym nakładamy masę oraz ilości warstw produktu, tworzymy unikatowe wykończenie i stopniujemy jego efekt.

 

 

Pracujemy na materiałach marki Greinplast, polskiej firmy o długoletnim doświadczeniu. Jesteśmy certyfikowanymi wykonawcami po specjalistycznych szkoleniach, dzięki czemu wnętrza nam powierzane trafiają w dobre ręce.